PÄÄSIVU

TULEVAT TAPAHTUMAT

FIGHT FESTIVAL

PÄÄSYLIPUT

TÖÖLÖN KISAHALLI

TULOKSET

VALE TUDO

KICKBOXING

MUAY THAI

GALLERIA

ARVOT

YHTEISTYÖKUMPPANIT

SUOMEN KAMPPAILUOPISTO

YHTEYSTIEDOT

REKISTERÖIDY

 

FIGHT FESTIVAL 30 la 12.3.2011

FF30 kamppailtiin Helsingissä Töölön Kisahallissa.

Tulokset:

1. MMA 2×5 min -170 lbs / -77,1 kg
Johan Vänttinen, Fight Factory vs
Petras Dirgelas, Liettua
Voittaja: Vänttinen, luovutusote (kimura-käsilukko) 1. erä ajassa 4,02

2. MMA 2×5 min -125 lbs / -56,7 kg
Maiju Kujala, MMA Lappeenranta vs
Emma Watson, Leeds Cage - Englanti
Voittaja: Kujala, tekninen tyrmäys (lyönnit matossa) 1. erä ajassa 4,21

3. MMA 2×5 min -67 kg
Greger Forsell, Sports Academy No1 - Porvoo vs
Laimonas Stancikas, Liettua
Voittaja: Forsell, luovutusote (suora käsilukko) 2. erä ajassa 4,52

4. MMA 2×5 min -170 lbs / -77,1 kg
Eduardo “Jamelao” Conceicao, Brasilia vs
Andrey “Koresh” Koreshkov, Rusfighters
Voittaja: Koreshkov, tyrmäys (polvi) 1. erä ajassa 0,11

5. MMA 3×5 min -145 lbs / -65,8 kg
Joni Salovaara, Espoon Kehähait vs
Anthony Durnell, USA
Voittaja: Salovaara, luovutusote (triangeli) 3. erä ajassa 3,40

6. MMA 3×5 min -72 kg
Vener Galiev, Rusfighters vs
Ryan Healy, Team Quest - USA
Voittaja: Galiev, tekninen tyrmäys (lattiaanlyönti ja lyönnit matossa) 1. erä ajassa 0,43

7. Full Contact 10×2 min -64,5 kg
Jarkko Jussila, Vaasan Budokan vs
Valdrin “the Patriot” Vatnikaj, Belgia
Voittaja: Jussila, kaikin tuomariäänin

8. MMA 3×5 min -155 lbs / -70,3 kg
Juha-Pekka Vainikainen, Espoon Kehähait vs
Ryan “Bones” Bixler, Team Quest - USA
Voittaja: Vainikainen, tekninen tyrmäys (lattiaanlyönti ja lyönnit matossa) 1. erä ajassa 2,19

9. MMA 3×5 min -205 lbs/ -93 kg
Marcus Vänttinen, Fight Factory vs
Edwin Dewees, USA
Voittaja: Vänttinen, tekninen tyrmäys (lyönnit matossa), 1. erä ajassa 3,13

10. MMA 3×5 min -185 lbs / -83,9 kg
Alexander Shlemenko, Rusfighters vs
Nick Wagner, USA
Voittaja: Shlemenko, tyrmäys (lyönti pystyssä), 1. erä ajassa 3,13







2011 (c) Espoon Kehähait ry