PÄÄSIVU

FIGHT FESTIVAL

PÄÄSYLIPUT

KISAKALENTERI

TULOKSET

VALE TUDO

KICKBOXING

MUAY THAI

GALLERIA

ARVOT

YHTEISTYÖKUMPPANIT

SUOMEN KAMPPAILUOPISTO

YHTEYSTIEDOT

REKISTERÖIDY

 

FIGHT FESTIVAL 19 la 16.9.2006

Fight Festival 19 kamppailtiin Helsingin Urheilutalolla.

Tulokset:

1. Vapaaottelu 2x5 min +93 kg / +205 lbs
Jaakko Korpela, Espoon Kehähait vs
Jan Keizer, Team Schrijber - Hollanti
Voittaja: Korpela, luovutusote (niskalenkki) 1.erä ajassa 1.10

2. Potkunyrkkeily, K-1 Rules 3x3 min -71 kg
Janne Ollonen, Tampereen Kamppailu-urheilijat vs
Sandris Tomson, Latvia
Voittaja: Tomson, hajaäänituomiolla

3. Vapaaottelu 2x5 min -70 kg / -155 lbs
Pasi Maliniemi, Shootfighting Lappeenranta vs
Sergejs Gulakovs, Latvia
Voittaja: Maliniemi, TKO (lyönnit matossa)

4. Potkunyrkkeily, K-1 Rules 3x3 min -50 kg
Outi Louhimo, Combat Academy of Finland vs
Petra Janssen Van Doorn, Calmaro Gym - Hollanti
Voittaja: Janssen van Doorn, kaikin tuomariäänin

5. Vapaaottelu 2x5 min -70 kg / -155 lbs
J-P Vainikainen, Espoon Kehähait vs
Volkan Cift, Turkki
Voittaja: Vainikainen, tekninen luovutusote (kuristus) 1.erä ajassa 4.00

6. Potkunyrkkeily, K-1 Rules 5x3 min -77 kg
Markus Hakulinen, Vantaan Kamppailukeskus vs
Jevgenis Andrijevs, Latvia
Voittaja: Hakulinen, kaikin tuomariäänin

7. Vapaaottelu 3x5 min +93 kg / +205 lbs
Atte Backman, Espoon Kehähait vs
Konstantin Gluhov, Latvia
Voittaja: Gluhov, TKO (loukkaantuminen) 1.erä ajassa 0.50

8. Potkunyrkkeily, K-1 Rules 3x3 min -70 kg
Mia Eteläpelto, Combat Academy of Finland vs
Stacey Grind, Team Schrijber - Hollanti
Voittaja: Eteläpelto, kaikin tuomariäänin

9. Vapaaottelu 3x5 min +93 kg / +205 lbs
Toni Valtonen, Espoon Kehähait vs
Lucio Linhares, Brasilia
Voittaja: Linhares, KO 1.erä ajassa 2.41

10. Potkunyrkkeily, K-1 Rules 3x3 min -60 kg
Jesse Palanto, Tampereen Kamppailu-urheilijat vs
Jurijs Ivanovs, Latvia
Voittaja: Palanto, TKO (alapotkut) 1.erä

11. Vapaaottelu 3x5 min -93 kg / -205 lbs
Mikko Rupponen, Espoon Kehähait vs
Yukiya Naito, Japani
Voittaja: Rupponen, KO 1.erä ajassa 0.13

12. POTKUNYRKKEILYN AMMATTILAISTEN EM-OTTELU
WKN, Full Contact 10x2 min -72,6 kg

Jere Reinikainen, Vantaan Kamppailukeskus vs
Jurijs Boreiko, Latvia
Voittaja: Boreiko, kaikin tuomariäänin



2006 (c) Espoon Kehähait ry