Harrastajaryhmät tauolla 31.1. saakka (päivitetty)

Pääkaupunkiseudun kiristynyt koronatilanne vaikuttaa myös seuramme toimintaan

Tilannepäivitys 5.1.2021:
Espoon Kehähaiden harrastajaryhmien taukoa jatketaan 31.1.2021 saakka pääkaupunkiseudun koronatilanteen tuomien rajoitusten ja suositusten myötä.


Tilannepäivitys 18.12.2020:
Espoon Kehähaiden harrastajaryhmien taukoa jatketaan 10.1.2021 saakka pääkaupunkiseudun koronatilanteen tuomien rajoitusten ja suositusten myötä.

30.11.2020:
Espoon Kehähaiden harrastajaryhmät laitetaan pääkaupunkiseudun kiristyneen koronatilanteen tuomien rajoitusten ja suositusten myötä tauolle kolmeksi viikoksi 30.11. – 20.12.2020 väliselle ajalle. Voimassaolevia harjoitusmaksuja jatketaan tauon verran eteenpäin.

Kilpailijoille järjestetään harjoituksia erillisten harjoitusohjelmien mukaisesti kontakteja minimoiden. Kilpailijoiden harjoituksiin ei oteta muiden seurojen kilpailijoita mukaan ja seuran omat kilpailijat saavat tämän ajanjakson aikana harjoitella vain omien pienryhmiensä kanssa altistusmahdollisuuksien minimoimiseksi.